| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.433Inch; Ø8x11mm |
| Capacitance | 220uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R86 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,157inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 220uF; 16V; Ø0.315x0.433Inch; Ø8x11mm; 0.86R
- Ref: ESA02135-0126
Stock: 4
-
0.256€
- Ex Tax: 0.208€
