| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.669Inch; Ø10x17mm |
| Capacitance | 220uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0.27R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 220uF; 63V; Ø0.394x0.669Inch; Ø10x17mm; 0.27R
- Ref: ESA02135-0138
Stock: 19
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
