| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.984x1.811Inch; Ø25x46mm |
| Capacitance | 220uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 350V |
| Pitch | 0,393Inch; 10mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 220uF; 350V; Ø0.984x1.811Inch; Ø25x46mm
- Ref: ESA02135-0142
Stock: 10
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€

