| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.433x0.984Inch; Ø11x25mm |
| Capacitance | 470uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R16 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,275inch; 7mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 470uF; 50V; Ø0.433x0.984Inch; Ø11x25mm; 0.16ohm
- Ref: ESA02135-0152
Stock: 32
-
0.192€
- Ex Tax: 0.156€
