| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.63x0.984Inch; Ø16x25mm |
| Capacitance | 470uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R26 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,314inch; 8mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 470uF; 63V; Ø0.63x0.984Inch; Ø16x25mm; 0.26ohm
- Ref: ESA02135-0155
Stock: 3
-
0.480€
- Ex Tax: 0.390€
