| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.314x0.433Inch; Ø8x11mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85º |
| Operating voltage | 10V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 10V; Ø0.314x0.433Inch; Ø8x11mm
- Ref: ESA02135-0162
Stock: 7
-
0.148€
- Ex Tax: 0.120€
