| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.433x1.26Inch; Ø11x32mm |
| Capacitance | 4700uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R25 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,314Inch; 8mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 4700uF; 25V; Ø0.433x1.26Inch; Ø11x32mm; 0R25;105ºC
- Ref: ESA02135-0179
Stock: 8
-
0.873€
- Ex Tax: 0.710€
