| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R15 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85º |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 25V; Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm; 0.15R
- Ref: ESA02135-0195
Stock:Out Of Stock
-
0.918€
- Ex Tax: 0.746€
