| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.236x0.433Inch; Ø6x11mm |
| Capacitance | 68uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,118inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 68uF; 25V; Ø0.236x0.433Inch; Ø6x11mm
- Ref: ESA02135-0199
Stock: 147
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
