| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.472x0.984Inch; Ø12x25mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 50V; Ø0.472x0.984Inch; Ø12x25mm
- Ref: ESA02135-0201
Stock: 19
-
0.368€
- Ex Tax: 0.299€
