| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 22uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 22uF; 50V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm
- Ref: ESA02135-0202
Stock: 36
-
0.117€
- Ex Tax: 0.095€
