| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.669x0.315x0.512Inch; 17x8x13mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 0.59Inch; 15mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Film Capacitor; Polyester; 1uF; 250V; 0.669x0.315x0.512Inch; 17x8x13mm;
- Ref: ESA02142-0214
Stock: 13
-
0.363€
- Ex Tax: 0.295€

