| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.984x0.394x0.591Inch; 25x10x15mm |
| Capacitance | 330nF |
| Capacitor Type | Film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 630V |
| Pitch | 0,905Inch; 23mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polyester; 0u33F; 330nF; 630V; 0.984x0.394x0.591Inch; 25x10x15mm;
- Ref: ESA02142-0215
Stock: 7
-
0.560€
- Ex Tax: 0.455€

