| Capacitor | |
| Body dimensions | 1.220x0.394x0.709Inch; 31x10x18mm |
| Capacitance | 1u8F |
| Capacitor Type | Poliester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 1,1Inch; 18mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±15% |
Film Capacitor; Polyester; 1u8F; 250V; 1.220x0.394x0.709Inch; 31x10x18mm;
- Ref: ESA02142-0227
Stock: 1
-
0.560€
- Ex Tax: 0.455€

