| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.472x0.118x0.236Inch; 12x3x6mm |
| Capacitance | 10nF |
| Capacitor Type | Film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,4Inch; 10mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polyester; 0u01F; 10nF; 250V; 0.472x0.118x0.236Inch; 12x3x6mm;
- Ref: ESA02142-0229
Stock: 7
-
0.400€
- Ex Tax: 0.325€

