| Capacitor | |
| Body dimensions | 1.024x0.354x0.669Inch; 26x9x17mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Poliester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,905Inch; 23mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polyester; 1uF; 400V; 1.024x0.354x0.669Inch; 26x9x17mm;
- Ref: ESA02142-0230
Stock: 5
-
0.496€
- Ex Tax: 0.403€


