| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.472x0.118x0.315Inch; 12x3x8mm |
| Capacitance | 1nF |
| Capacitor Type | Poliester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 630V |
| Pitch | 0,4Inch; 10mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polyester; 0u001F; 1nF; 630V; 0.472x0.118x0.315Inch; 12x3x8mm;
- Ref: ESA02142-0232
Stock: 8
-
0.384€
- Ex Tax: 0.312€

