| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.669x0.157x0.354Inch; 17x4x9mm |
| Capacitance | 1nF |
| Capacitor Type | Poliester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 2000V |
| Pitch | 0,590Inch; 15mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±5% |
Film Capacitor; Polyester; 0u001F; 1nF; 2000V; 0.669x0.157x0.354Inch; 17x4x9mm;
- Ref: ESA02142-0235
Stock: 22
-
0.400€
- Ex Tax: 0.325€

