| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.984x0.236x0.551Inch; 25x6x14mm |
| Capacitance | 47nF |
| Capacitor Type | Polyester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 100ºC |
| Operating voltage | 1000V |
| Pitch | 0,925Inch; 23,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Film Capacitor; Polyester; 0u047F; 47nF; 1000V; 0.984x0.236x0.551Inch; 25x6x14mm;
- Ref: ESA02142-0237
Stock: 16
-
0.496€
- Ex Tax: 0.403€

