| Capacitor | |
| Body dimensions | 1.102x0.315x0.669Inch; 28x8x17mm |
| Capacitance | 1800uF |
| Capacitor Type | MKP, metalized polyester film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 2000V |
| Pitch | 0,905Inch; 23mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±5% |
Film Capacitor; Polyester; 1800uF; 2000V; 1.102x0.315x0.669Inch; 28x8x17mm;
- Ref: ESA02142-0239
Stock: 9
-
0.464€
- Ex Tax: 0.377€


