| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.492Inch; Ø10 x 12.5mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 80R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 6.3V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 6.3V; Ø0.394x0.492Inch; Ø10 x 12.5mm; 80R
- Ref: ESA02262-0006
Stock: 100
-
0.136€
- Ex Tax: 0.111€
