| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.248x0.433Inch; Ø6.3x11mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,118inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 50V; Ø0.248x0.433Inch; Ø6.3x11mm
- Ref: ESA02456-0004
Stock: 110
-
0.114€
- Ex Tax: 0.093€
