| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø00,314x0,472Inch; Ø8x12mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,157inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 50V; Ø00,314x0,472Inch; Ø8x12mm
- Ref: ESA02516-0002
Stock: 8
-
0.185€
- Ex Tax: 0.150€
