| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.320x0.796Inch; Ø8x20mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 10V |
| Pitch | 0,157Inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 10V; Ø0.320x0.796Inch; Ø8x20mm
- Ref: ESA02753-0003
Stock: 4
-
0.363€
- Ex Tax: 0.295€
