| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.503x0.845Inch; Ø13x21.5mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 0,216Inch; 5,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 25V; Ø0.503x0.845Inch; Ø13x21.5mm
- Ref: ESA02753-0007
Stock: 1
-
1.599€
- Ex Tax: 1.300€
