| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.198x0.433nch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 10V |
| Pitch | 0,078Inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 10V; Ø0.198x0.433nch; Ø5x11mm
- Ref: ESA02754-0004
Stock: 19
-
0.093€
- Ex Tax: 0.075€
