| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø1.378x1.811Inch; Ø35x46mm |
| Capacitance | 470uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,433Innch; 11mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 470uF; 450V; Ø1.384x2.026Inch; Ø35x51.5mm
- Ref: ESA02754-0010
Stock: 1
-
22.706€
- Ex Tax: 18.460€
