| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.833Inch; Ø10x21mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 125ºC |
| Operating voltage | 10V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 10V; Ø0.394x0.833Inch; Ø10x21mm
- Ref: ESA02754-0011
Stock: 1
-
1.845€
- Ex Tax: 1.500€
