| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 8R6 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,196Inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 400V; Ø0.394x0.787Inch; Ø10x20mm; 8R6
- Ref: ESA02764-0001
- Manufacturer: ELITE
Stock: 45
-
0.158€
- Ex Tax: 0.129€
