| Film Capacitor | |
| Body dimensions | 1.043x0.748x0.393Inch; 26.5x19x10mm |
| Capacitance | 470uF |
| Dielectric | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating Temperature | - |
| Operating Voltage | 310V |
| Pitch | 0.866Inch; 22mm |
| Safety Class | X2 |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polypropylene; X2; 470uF; 310V; 1.043x0.748x0.393Inch; 26.5x19x10mm
- Ref: ESA02779-0003
Stock: 9
-
0.326€
- Ex Tax: 0.265€
