| Capacitor | |
| Body dimensions | - |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Tantalum |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55 +85°C |
| Operating voltage | 25V |
| Pitch | 2.54mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Capacitor: tantalum; 2u2F; 25VDC; THT; ±20%; -55 +85°C; 2.54mm
- Ref: ESA02779-0005
- Ref. Manufacturer: MCCB1H474M2ACB
Stock: 5
-
0.157€
- Ex Tax: 0.127€
