| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.244x0.303Inch; Ø6.3x7.7mm |
| Capacitance | 150uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55 +105°C |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | - |
| Terminal type | - |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor ; SMD; 150uF; 16V; Ø0.244x0.303Inch; Ø6.3x7.7mm
- Ref: ESA02817-0001
Stock: 19
-
0.240€
- Ex Tax: 0.195€


