| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.787x1.535x1.633inch; 20x39.5x41.5mm |
| Capacitance | 4u7F |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 100ºC |
| Operating voltage | 630V |
| Pitch | 1.476inch; 37.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; MKP 4; 4u7F; 630VDC; 280VAC; 0.787x1.535x1.633inch; 20x39.5x41.5mm;
- Ref: ESA02883-0012
- Manufacturer: WIMA
- Ref. Manufacturer: MKP4J044707G00KSSD
Stock:Out Of Stock
-
8.427€
- Ex Tax: 6.851€

