| Film Capacitor | |
| Body dimensions | 5.2x17.1x10.4mm |
| Capacitance | 0u68F |
| Dielectric | Polyester |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating Temperature | - |
| Operating Voltage | 250V |
| Pitch | 15mm |
| Safety Class | - |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film capacitors; Polyester; 100MEF; 680000pF; 250V; ±10%;
- Ref: ESA02900-0014
Stock: 13
-
0.431€
- Ex Tax: 0.350€

