| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø20 x 40mm (Ø0.78x1.57Inch) |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -25 to 105°C |
| Operating voltage | 450V |
| Pitch | 9mm |
| Terminal type | radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 450V; Ø0.78x1.57Inch; Ø20 x 40mm
- Ref: ESA02988-0010
- Manufacturer: NICHICON
- Ref. Manufacturer: UPW2W470MRD
Stock: 3
-
3.551€
- Ex Tax: 2.887€
