| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.0.249x0.228Inch; Ø6.3x5.8mm |
| Capacitance | 100uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0.087R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,089inch; 2.26mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 100uF; 16V; Ø0.0.249x0.228Inch; Ø6.3x5.8mm; 0.087R
- Ref: ESA03265-0001
Stock: 8
-
0.192€
- Ex Tax: 0.156€

