| Film Capacitor | |
| Body dimensions | 42.5x21x38mm |
| Capacitance | 4.7uF |
| Dielectric | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating Temperature | - |
| Operating Voltage | 300V AC |
| Pitch | 37.5mm |
| Safety Class | X2 |
| Terminal type | - |
| Tolerance | ±10% |
Polipropylene Capacitor; 4.7uF; 4700nF; MKP; X2; 300V; ±10%; MILFEX
- Ref: ESA03551-0001
- Ref. Manufacturer: WXPC-475K
Stock: 1
-
1.759€
- Ex Tax: 1.430€

