| Capacitor | |
| Body dimensions | 17.5x28x31.5mm |
| Capacitance | 2.2uF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 300V |
| Pitch | 27.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Polypropylene Capacitor; THT; 2200nF; 2u2F; ±20%; X2; 300V
- Ref: ESA03586-0008
- Manufacturer: KEMET
- Ref. Manufacturer: PHE840EZ7220MF14R06L2
Stock: 3
-
2.910€
- Ex Tax: 2.366€
