| Capacitor | |
| Body dimensions | 14x26x29mm |
| Capacitance | 2.2uF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 305V AC |
| Pitch | 22.7mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Polypropylene Capacitor; THT; 2200nF; 2u2F; ±20%; X2; 305V AC; 630V DC
- Ref: ESA03615-0002
- Manufacturer: EPCOS
- Ref. Manufacturer: B32923C3225M000
Stock: 4
-
2.910€
- Ex Tax: 2.366€
