| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø8x11.5mm |
| Capacitance | 820uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 56 mOhm |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Operating voltage | 6.3v |
| Pitch | 3.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic capacitor; 820uF; 6.3V; Ø8x11.5mm; 56 mOhm
- Ref: ESA03720-0003
- Ref. Manufacturer: EEUFR0J821
Stock: 10
-
0.288€
- Ex Tax: 0.234€
