| Capacitor | |
| Body dimensions | 31.5x15x25mm |
| Capacitance | 2.2uF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 310V AC |
| Pitch | 27.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Polypropylene Capacitor; THT; 2200nF; 2u2F; ±10%; X2; 310V AC; 630V DC
- Ref: ESA03739-0002
- Manufacturer: Vishay
- Ref. Manufacturer: BFC233920225
Stock: 5
-
3.118€
- Ex Tax: 2.535€

