| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 97A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 100V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | - |
| Marking Code | FB4410ZG |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220AB |
| Type of mosfet | N Channel |
IRFB4410ZG; FB4410ZG; N channel Mosfet; THT; TO-220AB; 100V; 97A
- Ref: ESA03208-0008
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: IRFB4410ZGPBF
Stock: 1
-
3.870€
- Ex Tax: 3.146€

