| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 25mA |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | ± 30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | - 7.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | - 3.2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | - 30V |
| Marking Code | BF245C |
| Mounting | THT |
| Package | TO-92 |
| Type of mosfet | N-CH |
BF245C, IC AMP RF NCH 30V 10MA TO-92
- Ref: ESA02120-0004
- Ref. Manufacturer: BF245C
Stock: 2
-
0.391€
- Ex Tax: 0.391€

