| Capacitor | |
| Body dimensions | 0.984x0.354x0.709Inch; 25x9x18mm |
| Capacitance | 10nF |
| Capacitor Type | Polypropylene |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 2000V |
| Pitch | 0,905Inch; 23mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Film Capacitor; Polypropylene; 0u01F; 10nF; 2000V; 0.984x0.354x0.709Inch; 25x9x18mm;
- Ref: ESA02142-0238
Stock: 6
-
0.464€
- Ex Tax: 0.377€


