| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.236x0.472Inch; Ø6x12mm |
| Capacitance | 1uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 9R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 250V |
| Pitch | 0,118Inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 1uF; 250V; Ø0.236x0.472Inch; Ø6x12mm; 9.0R
- Ref: ESA02135-0007
Stock: 43
-
0.133€
- Ex Tax: 0.108€
