| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.512Inch; Ø5x13mm |
| Capacitance | 2u2F |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 23R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 35V |
| Pitch | 0,409Inch / 10,4mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 2u2F; 35V; Ø0.197x0.512Inch; Ø5x13mm; 23R
- Ref: ESA02135-0016
Stock: 7
-
0.251€
- Ex Tax: 0.204€
