| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.236x0.433Inch; Ø6x11mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 5R3 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,118inch; 3mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 100V; Ø0.236x0.433Inch; Ø6x11mm; 5.3R
- Ref: ESA02135-0061
Stock: 1
-
0.168€
- Ex Tax: 0.137€
