| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 1R4 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 35V |
| Pitch | 0,059Inch; 1,5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 35V; Ø0.197x0.433Inch; Ø5x11mm; 1R4
- Ref: ESA02135-0101
Stock: 47
-
0.085€
- Ex Tax: 0.070€
