| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R51 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,157Inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 50V; Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm; 0R51
- Ref: ESA02135-0107
Stock: 1
-
0.393€
- Ex Tax: 0.320€
