| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.63Inch; Ø10x16mm |
| Capacitance | 47uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R68 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 100V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 47uF; 100V; Ø0.394x0.63Inch; Ø10x16mm; 0.68R
- Ref: ESA02135-0108
Stock: 55
-
0.203€
- Ex Tax: 0.165€
